Na ten dzień czekają wszyscy, niezależnie od wieku. W tym roku 6 grudnia na szkolnych korytarzach zaroiło się od Mikołajów. Szczególnie gimnazjaliści upodobali sobie czerwone czapeczki, niektórzy przywdziali całe kombinezony.Znalezione obrazy dla zapytania gif mikołaj Wszyscy wyczekiwali prezentów, nieważne w jakiej formie.

Niektórzy mieli więcej szczęścia i mikołajki spędzali poza murami szkoły. Do tych wybrańców należeli uczniowie klas czwartych oraz kl. VIb. Pod czujnym okiem p. A. Żądło-Michalak, p. B. Skowronek, p. A. Marszalik i p. A. Flagi a także p. D. Kaczmarczyka wyjechali do Krakowa, aby obejrzeć film „Mikołaj w każdym z nas”. Dzieci i opiekunowie bawili się świetnie.

Z lekkim poślizgiem, bo dzień później, do tego samego kina udali się uczniowie gimnazjum. Ponieważ seans rozpoczynał się dopiero o godz. 13-tej, obejrzeli wcześniej eksponaty w Muzeum Archeologicznym, przespacerowali się na Rynek, gdzie mogli podziwiać szopki  i zakupić prezenty gwiazdkowe. Następnie udali się do Cinema City, by obejrzeć najnowszą adaptację powieści A. Christie „Morderstwo w Orient Exspressie”, które kl. III omawiają jako lekturę szkolną.

Tegoroczne mikołajki większość klas z pewnością zaliczy do udanych, bo ci, którzy nie wyjechali ,losowali się wcześniej i obdarzali paczkami.