6 grudnia w godzinach porannych klasy I-III odwiedził św. Mikołaj. Wizyta tak niezwykłego Gościa w naszejMikołaj  I_IIIPokaż galerie szkole, to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Już od rana w szkole panował świąteczny nastrój oczekiwania  i pytania dzieci – kiedy zobaczymy św. Mikołaja i czy przyniesie nam prezenty? Mikołaj nie zawiódł naszych uczniów i już od wczesnych godzin rannych, na wszystkich korytarzach dało się słyszeć magiczny dźwięk dzwoneczka. W pełnej krasie, w tradycyjnym czerwonym ubraniu, z długą siwą brodą i workiem pełnym prezentów rozpoczął wędrówkę po naszej szkole. Uczniowie przywitali Gościa pięknym śpiewem i podarunkami. Nie obyło się bez trudnych pytań do Mikołaja: czy broda jest prawdziwa? Czy był już dzisiaj w Afryce? Gdzie zaparkowane są renifery? - i wiele innych, na które odpowiadał z niezwykłą cierpliwością. Mikołaj indywidualnie rozdawał prezenty każdemu grzecznemu dziecku. Wszyscy chcieli „przybić piątkę” Mikołajowi i mieć z nim zdjęcie. Cieszyli się wszyscy, ci mali i duzi. Był to dzień pełen radosnych przeżyć i emocji. Nasi uczniowie długo jeszcze będą wspominać go z radością.

M. Janczy